ניתוחי ידיים 30.09.2020

האם אפינפרין בטוח לשימוש בניתוחי ידיים וגפיים עליונות?

יותר מ-4,000 חולים עברו ניתוח בידיים בערות מלאה עם הרדמה מקומית ואפינפרין. הנה התוצאות

ניתוחי ידיים וגפיים עליונות המבוצעים כאשר המטופל ערני כוללים לרוב שימוש בחומר הרדמה מקומי ואפינפרין. קיימת מחלוקת מתמשכת האם אפינפרין בטוח לשימוש בניתוחי יד. מטרת מחקר זה היתה להעריך את בטיחות האפינפרין בניתוחי יד וגפיים עליונות. ההשערה היתה שאפינפרין בטוח וניתן להשתמש בו לרוחב רחב של הליכים כירורגיים אורטופדיים ביד ובגפיים העליונות.

המחקר בוצע באמצעות סקירה רטרוספקטיבית בת ארבע שנים שנערכה על חולים רצופים שעברו ניתוח בערות מלאה על ידי שני מנתחים במוסד יחיד. כל ההליכים בוצעו עם הרדמה מקומית ואפינפרין. הנתונים שנאספו כללו דמוגרפיה של מטופלים, נפח פרוצדורה, סוג הליך, הגדרה כירורגית וסיבוכים הקשורים לשימוש באפינפרין.

במהלך תקופת המחקר, 4,054 חולים עוקבים עברו 4,287 פרוצדורות ניתוחית בערות מלאה עם הרדמה מקומית ואפינפרין. גיל החולים הממוצע היה 59 שנים ו-64% מהחולים היו נשים.

לא התרחשו סיבוכים כתוצאה משימוש באפינפרין, לא התרחשו אירועים של נמק ברקמות, היפוך פנטולמין, אנפילקסיס או אשפוז חוזר. אף חולה לא נזקק להמרה להרדמה כללית או לטיפול בהרדמה במעקב.

ניתוח זה של יותר מ-4,000 חולים עוקבים שעברו ניתוח בידיים ובגפיים העליונות עם אפינפרין מאמת כי השימוש באפינפרין הוא בטוח, ללא מקרים מדווחים של נמק ברקמות, היפוך תרופתי, אשפוז חוזר, אנפילקסיס או המרת ניתוח  להרדמה.

מחברי המחקר מסיקים כי אפינפרין בטוח לשימוש ביד ובגפיים העליונות לחולים שעוברים ניתוח ביד בערות מלאה עם הרדמה מקומית בלבד.

מקור:

Ilyas, Asif M., John D. Jennings, Lauren Banner, and Jonas L. Matzon. "Wide-Awake Surgery With Local Anesthesia and Epinephrine Is Safe." Orthopedics (2020).

נושאים קשורים:  מחקרים,  ניתוח בכפות הידיים,  ידיים,  גפיים עליונות,  הרדמה מקומית
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו